Jubileuszowe Targi TSW za nami !

Jubileuszowe Targi TSW za nami !

Już po raz dziesiąty w styczniu 2020 roku odbyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, jedna z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza ta, która na przestrzeni lat przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, a rokrocznie gości kilkuset wystawców z kraju i z zagranicy, od samego początku służyć miała wymianie poglądów i doświadczeń. I rolę tę spełnia znakomicie – bowiem właśnie na TSW dochodzi do tego, co w biznesie jest najważniejsze: bezpośrednich spotkań pomiędzy wystawcami a klientami. Nie bez kozery targi te noszą podtytuł targów owocnych spotkań.

TSW od lat skutecznie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. – Na targach, które mamy przyjemność organizować, spotkać można nie tylko wystawców z naszego kraju, ale także coraz więcej firm z zagranicy. I mowa nie tylko o rynku europejskim, ale także o światowym. Co więcej, targi zdobywają także popularność wśród odwiedzających z całego świata – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko spotkania o czysto biznesowym charakterze. Ich istotną częścią są wydarzenia, które mają za zadanie zwiększać wiedzę rodzimych producentów. – Integralną częścią TSW są wszelkiej maści wykłady, panele dyskusyjne i konferencje. Takich wydarzeń, w ciągu dwóch dni targowych, odbywa się około sześćdziesiąt. I cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem tak odwiedzających, jak i wystawców. A to wszystko za sprawą doboru tematów i prelegentów, teoretyków i praktyków w dziedzinie sadownictwa i warzywnictwa: ekonomii, maszyn, chemii i wszystkiego, co z tymi tematami się wiąże. Każdy znajdzie coś, co go zainspiruje, zaciekawi.

Konferencje te można oglądać nie tylko bezpośrednio na targach, co czyni kilka tysięcy osób przy każdej edycji targów, ale także w Internecie. – Dysponujemy innowacyjnymi technologiami, które pozwalają nam na transmitowanie tego, co dzieje się na scenie. Dzięki temu docieramy z wiedzą do wielu internautów, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć na targi. To spore wyzwanie logistyczne, ale działa bez zarzutu – mówi Tomasz Viscardi, kierownik działu informatyki TSW.

Udział w TSW to także szansa na uzyskanie prestiżowych nagród branżowych. Jedną z nich jest Nagroda im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Te prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest innowacyjnym produktom przeznaczonym do produkcji ogrodniczej. Jury, złożone z wybitnych osobistości świata nauki i praktyki sadowniczej, oceniać będzie przede wszystkim trzy aspekty: stopień innowacyjności technologicznej, korzyści dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa oraz rentowność przedsięwzięcia. Uhonorowana firma otrzyma nie tylko statuetkę, ale też nagrodę pieniężną oraz prawo do wykorzystywania wizerunku nagrody na wszelkich materiałach reklamowych i marketingowych. – To zaszczyt, którego dostąpić chciałoby wielu, ale dany jest tylko nielicznym – opowiada ze śmiechem Jacek Kłudka. – Prawda jest taka, że nagroda ta – bardzo prestiżowa – jest dla innowacyjnych przedsiębiorców czymś, czym można się pochwalić i z czego można być dumnym. A zdobyć można ją tylko podczas TSW!

Podczas jubileuszowych targów na gości i wystawców czeka wiele atrakcji. Jakich? Dyrektor targów na razie pozostaje bardzo tajemniczy. – Będziemy je ujawniać stopniowo tuż przed targami, dozując napięcie, niczym w najlepszym thrillerze. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony. Aby jednak móc odczuć to na własnej skórze, trzeba się pospieszyć ze zgłaszaniem swego aneksu na targi, zarówno jako wystawca, jak i odwiedzający. – Do tej pory sprzedaliśmy już jedną trzecią powierzchni wystawienniczej. Z myślą o ułatwieniu procesu, W tym roku uruchomiliśmy system rejestracji zgłoszenia uczestnictwa online. Warto się pospieszyć… – informuje Agnieszka Świderska, menadżer do spraw sprzedaży powierzchni targowych. – Już teraz mogę powiedzieć, że notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w targach ze strony firm spoza Polski. To znak, że marka TSW jest coraz szerzej znana i rozpoznawana.

Warto zarezerwować sobie czas w styczniu, szczególnie, że to okres względnego spokoju w branży, i pojawić się w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie na powierzchni ponad 23 000 metrów kwadratowych odwiedzić będzie można kilkuset wystawców z Polski i całego świata. Jak mówią sami wystawcy i odwiedzający – to miejsce, w którym toczy się wyłącznie konkretne rozmowy. W końcu to targi owocnych spotkań.

Zachęcamy do stałego obserwowania naszej strony, na której to pojawiać się będą zapowiedzi wydarzeń targowych, konferencji, nowości. Do zobaczenia na X edycji TSW!

Historia TSW na przestrzeni lat

 

2011

 

Organizatorem targów była firma Agrosimex. To polskie rodzinne przedsiębiorstwo, które od przeszło 20 lat zajmuje się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów, akcesoriów ogrodniczych. Dzisiaj firma ta jest jednym z największych w kraju dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na pozycję lidera również w segmencie nawozowym. Firma Agrosimex zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim – największym zagłębiu sadowniczym w Polsce, nazywanym „sadem Europy”.

100 wystawców - ponad 5 tysięcy odwiedzających - około 3000 m² powierzchni wystawienniczej    
 

2012


Kolejny rok targów pod szyldem przedsiębiorstwa Agrosimex.

125 wystawców - 5,5-6 tysięcy odwiedzających - około 3000 m² powierzchni wystawienniczej 

 

2013


Targi po raz pierwszy organizuje Oficyna Wydawnicza OIKOS, która działa na rynku polskim już od 1993 roku. Jest wydawcą czasopisma z branży rolnictwa, leśnictwa i łowiectwa. Targi odbyły się na terenie warszawskiego centrum targowego Expo XXI w Warszawie.

107 wystawców - 4200 odwiedzjacych - 3000 m² powierzchni wystawienniczej 

 

2014


Podczas targów po raz pierwszy przyznane zostały nagrody im. prof. Stefana Pieniążka dla innowacyjnych produktów dla ogrodnictwa.

140 wystawców - ponad 4 tysiące odwiedzających - 3000 m² powierzchni wystawienniczej
 

2015

 

Podczas Targów miała miejsce 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych, zorganizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, firmę Bayer CropScience oraz Komitet Ochrony Roślin PAN.

180 wystawców - około 9200 odwiedzjących - 11 300 m² powierzchni wystawienniczej
 

2016


VI edycja TSW  odbyła się w Warsaw Expo w Nadarzynie, nieopodal Warszawy. Zmiana lokalizacji była wynikiem wyjątkowo udanego spotkania z roku poprzedniego i odpowiedzią na oczekiwania odwiedzających i wystawców. Obiekt Warsaw Expo to obecnie największe i najnowocześniejsze centrum wystawienniczo-konferencyjne. 

205 wystawców - 11 863 odwiedzjących - 16 000 m² powierzchni wystawienniczej

 

2017


Podczas Targów wygłoszono 50 wykładów oraz odbyły się ważne imprezy branżowe: Sadownicze Forum Ekonomiczne, IV Konferencja Truskawkowa czy też VIII Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw. Wykładom na miejscu przysłuchiwało się 2500 osób; dwa razy więcej oglądało bezpośrednie transmisje w internecie.

266 wystawców - 14 230 odwiedzjących - 16 000 m² powierzchni wystawienniczej


2018

 

Targi były rekordowe pod każdym względem, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw. Warto nadmienić, ze w tym roku obecne były firmy z takich egzotycznych krajów, jak: USA, Kamerun, Włochy, Uzbekistan, Holandia, Austria, Niemcy i Francja.

328 wystawców - 15 503 odwiedzjących- 18 000 m² powierzchni wystawienniczej


2019

 

Kolejny rekordowy rok dla TSW. Warto nadmienić, że w podczas tej edycji pojawili się wystawcy z: Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowenii, Belgii, Luksemburga, Danii, Francji, Austrii, Niemiec, Portugalii, Turcji, USA czy Korei Południowej.

386 wystawców - około 14 735 odwiedzjących - 23 000 m² powierzchni wystawienniczej

2020

 

W maju rozpoczęliśmy sprzedaż i mamy już 1/3 zarezerwowanej powierzchni!