TSW konferencje

TSW konferencje

TSW znane są nie tylko z wystawy, na której swoją ofertę prezentują najważniejsze polskie i zagraniczne firmy z branży sadowniczej i warzywniczej, ale przede wszystkim z konferencji wygłaszanych na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Podczas minionej, jubileuszowej edycji w roku 2020 odbyło się blisko 60 wykładów poprowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców. Warto dodać, że wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło wybitnych praktyków w swoich dziedzinach. – Stawiamy na tych, którzy nie tylko mają doświadczenie teoretyczne, ale przede wszystkim mogą wykazać się praktycznym podejściem do omawianego tematu – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW. – Dzięki temu możemy zagwarantować, że organizowane przez nas spotkania nie staną się wyłącznie kolejnym „zapychaczem czasu”, ale czymś, co pozostawi w głowach uczestników spory ładunek wiedzy.

Pierwszy blok konferencyjny odbył się już 15 stycznia, w pierwszym dniu targów. Odbyły się: VII Konferencję Truskawkową, VIII Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz konferencję „Nowe gatunki krzewów owocowych – szanse i perspektywy”.

W czwartek, 16 stycznia usłyszeliśmy wykłady i konferencję o warzywach polowych, na temat upraw pod osłonami, a także wystąpienie „Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?” To niezwykle ciekawe spotkanie, które składało się z trzech części: rynek i ekonomia, agrotechnika, sprzedaż i marketing. Wykłady obęły m.in. tematykę rozwoju gospodarstw ekologicznych w Europie, rozpoczęcie produkcji ekologicznej, ochronę upraw sadowniczo-warzywniczych, a także sprzedaż i marketing warzyw oraz owoców bio.

Każda części konferencji zakończyła się panelem dyskusyjnym. – Żywa dyskusja, którą obserwujemy rokrocznie podczas tej części konferencji, potwierdza jedno – sadownicy i warzywnicy chętnie dyskutują, wymieniają się opiniami i poglądami. To świadczy nie tylko o zainteresowaniu uczestników, ale także ciągłej potrzebie rozwoju. A ten przekłada się na ciągły wzrost znaczenia branży w kraju i poza jego granicami. A to cieszy – podkreśla Jacek Kłudka.