Konferencje TSW 2021

Konferencje TSW 2021

TSW znane są nie tylko z wystawy, na której swoją ofertę prezentują najważniejsze polskie i zagraniczne firmy z branży sadowniczej i warzywniczej, ale przede wszystkim z konferencji wygłaszanych na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Podczas nadchodzącej, 11 edycji w roku 2021 odbędzie się blisko 60 wykładów poprowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców.

W tym roku wykład wygłoszą eksperci z Holandii Anita van Nieuwenhoven i Erik IJntema podczas nowej konferencji FASOLOWEJ.

  1. Trendy i aktualna sytuacja na światowym rynku fasoli  - Erik IJntema, Pop Vriend Seeds
  2. Tolerancja na wysokie temperatury – dostosowanie fasoli do zmian klimatycznych  - Erik IJntema , Pop Vriend Seeds
  3. Nowe rejestracje , ograniczenia i wskazówki dotyczące zaprawiania nasion na lata 2021/22 – Anita van Nieuwenhoven, Pop Vriend Seeds
  4. Ochrona fasoli dla przemysłu – standard czy konieczność ?  Radosław Suchorzewski,  Bayer Polska 

Erik IJntema pochodzi z obszaru ogrodniczego w zachodniej części Holandii, zwanego Westland. W branży ogrodniczej pracuje od 9 lat. W 2019 roku dołączył do Pop Vriend Seeds jako kierownik regionalny na Holandię, Niemcy i Polskę. Jego doświadczenie obejmuje zarówno biznes międzynarodowy, jak i rolnictwo i ogrodnictwo.  

Anita van Nieuwenhoven jest specjalistą ds. Zaprawiania nasion Pop Vriend Seeds. Ma 23-letnie doświadczenie w badaniach i rozwoju. Zaczynała na holenderskiej aukcji kwiatów i zarządzała  pozbiorczą grupą badawczą. Zanim dołączyła do Pop Vriend Seeds, pracowała jako ekspert techniczny i kierownik programu nad rozwojem produktów do zaprawiania nasion w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.


– Stawiamy na tych, którzy nie tylko mają doświadczenie teoretyczne, ale przede wszystkim mogą wykazać się praktycznym podejściem do omawianego tematu – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW. – Dzięki temu możemy zagwarantować, że organizowane przez nas spotkania nie staną się wyłącznie kolejnym „zapychaczem czasu”, ale czymś, co pozostawi w głowach uczestników spory ładunek wiedzy.

Pierwszy blok konferencyjny odbędzie się  już 23 kwietnia, w pierwszym dniu targów. Będzie to: VIII Konferencję Truskawkową, IX Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz konferencję „Nowe gatunki krzewów owocowych – szanse i perspektywy”.

24 kwietnia usłyszymy wykłady i konferencję o warzywach polowych, na temat upraw pod osłonami, a także wystąpienie o  ekologii w rolnictwie. To niezwykle ciekawe spotkanie, które porusza ważne aspekty.

Każda części konferencji będzie zakończona  panelem dyskusyjnym. – Żywa dyskusja, którą obserwujemy rokrocznie podczas tej części konferencji, potwierdza jedno – sadownicy i warzywnicy chętnie dyskutują, wymieniają się opiniami i poglądami. To świadczy nie tylko o zainteresowaniu uczestników, ale także ciągłej potrzebie rozwoju. A ten przekłada się na ciągły wzrost znaczenia branży w kraju i poza jego granicami. A to cieszy – podkreśla Jacek Kłudka.  

Szczegółowy harmonogram konferencji już wkrótce :

 

https://tsw.pl/article/konferencje