Konferencje TSW 2021

Konferencje TSW 2021

TSW znane są nie tylko z wystawy, na której swoją ofertę prezentują najważniejsze polskie i zagraniczne firmy z branży sadowniczej i warzywniczej, ale przede wszystkim z konferencji wygłaszanych na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Podczas nadchodzącej,11 edycji w roku 2021 odbędzie się blisko 60 wykładów poprowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców. Warto dodać, że wśród zaproszonych prelegentów nie zabraknie wybitnych praktyków w swoich dziedzinach. – Stawiamy na tych, którzy nie tylko mają doświadczenie teoretyczne, ale przede wszystkim mogą wykazać się praktycznym podejściem do omawianego tematu – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW. – Dzięki temu możemy zagwarantować, że organizowane przez nas spotkania nie staną się wyłącznie kolejnym „zapychaczem czasu”, ale czymś, co pozostawi w głowach uczestników spory ładunek wiedzy.

Pierwszy blok konferencyjny odbędzie się  już 13 stycznia, w pierwszym dniu targów. Będzie to: VIII Konferencję Truskawkową, IX Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz konferencję „Nowe gatunki krzewów owocowych – szanse i perspektywy”.

14 stycznia usłyszymy wykłady i konferencję o warzywach polowych, na temat upraw pod osłonami, a także wystąpienie o  ekologii w rolnictwie. To niezwykle ciekawe spotkanie, które porusza ważne aspekty.

Każda części konferencji będzie zakończona  panelem dyskusyjnym. – Żywa dyskusja, którą obserwujemy rokrocznie podczas tej części konferencji, potwierdza jedno – sadownicy i warzywnicy chętnie dyskutują, wymieniają się opiniami i poglądami. To świadczy nie tylko o zainteresowaniu uczestników, ale także ciągłej potrzebie rozwoju. A ten przekłada się na ciągły wzrost znaczenia branży w kraju i poza jego granicami. A to cieszy – podkreśla Jacek Kłudka.  

Szczegółowy harmonogram konferencji już wkrótce :

 

https://tsw.pl/article/konferencje