Targi Sadownictwa i Warzywnictwa z roku na rok coraz większe!

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa z roku na rok coraz większe!

Warszawa, 12 stycznia 2018 r.

W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się VIII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa – TSW 2018. Wydarzenie było rekordowe pod każdym względem, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw.

Na 18 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 328 wystawców z kraju i z zagranicy. Warto nadmienić, ze w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: USA, Kamerun, Włochy, Uzbekistan, Holandia, Austria, Niemcy i Francja. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły aż 62 nowe firmy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 15 503 osoby (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Ukrainy, Białorusi, Litwy, Estonii, Holandii, Niemiec, Włoch i Austrii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2018 po raz piąty przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały następujące firmy: Jagoda JPS za kombajn samojezdny do zbioru owoców jagodowych OSKAR 4 WD, Thermolux Chłodnictwo Klimatyzacja Marek Jędrzejczak za kaskadowy agregat chłodniczych propan/dwutlenek węgla (R290/R744) typ CRU oraz Plantalux Sp. z o.o. za system specjalistycznego oświetlenia LED COB z regulowaną intensywnością emisji fotonów wraz z inteligentnym systemem informatycznym do zarządzania produkcją roślinną.

Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili  blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: Sadownicze Forum Ekonomiczne, V Konferencja Truskawkowa oraz konferencja dotycząca uprawy warzyw polowych. Tego dnia przygotowano również wykłady na temat produkcji ziemniaków. Dla zainteresowanych wygłoszono referaty o potencjale energii geotermalnej w ogrzewaniu szklarni. W czwartek odbyły się następujące konferencje: sadownicza, na temat uprawy i ochrony warzyw pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało ponad 2600 osób. Prawie 1900 osób skorzystało z wiedzy prelegentów, oglądając bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – już dziś zaprasza na przyszłoroczne targi TSW 2019, które odbędą się w tej samej lokalizacji w pierwszej połowie stycznia 2019 roku na powierzchni wystawienniczej liczącej aż 22 000m².