Piąta edycja TSW 2015, czyli największa impreza dla producentów owoców i warzyw w kraju

Piąta edycja TSW 2015, czyli największa impreza dla producentów owoców i warzyw w kraju

Już po raz piąty producenci owoców i warzyw będą mieli okazję spotkać się na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2015, które odbędą  się w dniach 19-20 lutego 2015 (czwartek i piątek) i jak co roku na terenie centrum targowego Expo XXI, przy ulicy I. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

TSW to targi, które systematycznie z roku na rok rosną, stając się w ciągu ostatnich dwóch lat  największymi targami w Polsce z tak kompleksową ofertą dla branży ogrodniczej i z rekordową liczbą wystawców (prawie 200 firm) na powierzchni ponad 11 300 metrów2 oraz odwiedzjących je osób (ok. 6 500). Nasze targi znane są z bardzo bogatej oferty maszynowej, szerokiej oferty nawozów i środków ochrony roślin, a swoje produkty i usługi prezentują czołowe polskie i zagraniczne firmy z branży.

Na producentów, którzy zdecydują się odwiedzić TSW 2015 czekają liczne konferencje branżowe: sadownicza, truskawkowa, warzywnicza (warzywa polowe i pod osłonami), a także po raz pierwszy - o technice ogrodniczej. Ponad 50 wykładów naukowych i prezentacji firmowych będzie przeprowadzonych w ciągu dwóch dni targowych. Program konferencji będzie jeszcze w grudniu dostępny na stronie internetowej www.tsw.targi.pl a już teraz serdecznie zachęcamy do jej odwiedzania.

Pierwszego dnia trwania targów odbędzie się m.in. 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pt. "Ochrona roślin sadowniczych w świetle potrzeb rynku krajowego oraz możliwości eksportu” jak również Forum Grup Producenckich Krajowego Związku Grup Producentów Owoców
i Warzyw (już po raz drugi na TSW). Natomiast 20 lutego zapraszamy na Sadownicze Forum Ekonomiczne (SFE), które pojawi się jako kontynuacja tematyki poruszanej w tym roku na Konferencji „Polskie jabłka wobec wyzwań globalnego rynku”, która miała miejsce 28 maja br. na EXPO, a którą zorganizował Oikos -licencjobiorca i organizator targów TSW.

Sadownicze Forum Ekonomiczne (SFE) będzie to kluczowe spotkanie ekspertów z branży produkcji
i sprzedaży jabłek. W forum udział wezmą krajowi i zagraniczni specjaliści, którzy przybliżą takie tematy jak: zapasy jabłek w Europie, aktualna sytuacja w międzynarodowym handlu jabłkami, nowe rynki dla polskich jabłek – otwarcie granic i możliwości ich sprzedaży, wspólny handel jabłkami w Polsce, marka polskich jabłek.

Forum będzie dla sadowników wyjątkową okazją do dyskusji o najbardziej palących problemach, które dotykają sektor na początku nowego sezonu.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2015, już po raz drugi, przyznane zostaną nagrody im. prof. Stefana Pieniążka, dla innowacyjnych produktów dla ogrodnictwa.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, to impreza ciągle młoda (chociaż już 5-cio letnia), ale w ocenie uczestników - zarówno gości odwiedzających jak i wystawców z poprzednich edycji, na trwałe wpisała się już w polski krajobraz ogrodniczy, jako jedno z najważniejszych wydarzeń w tej branży.

Patronami tego ważnego dla sadowników i warzywników wydarzenia w roku 2015 będą wiodące firmy z branży fitofarmaceutycznej – Bayer CS, nawozowej – Timac Agro Polska, i maszynowej – importer ciągników Landini.

Już dziś zapraszamy wszystkich związanych z branżą ogrodniczą. Do zobaczenia w lutym!