O targach

TSW to wystawa, która każdego roku przyciąga ponad 16 tys. odwiedzających. Na powierzchni 23 tys. m² swoją ofertę prezentuje ponad 400 wystawców z kraju i zagranicy. TSW to również platforma spotkań producentów owoców i warzyw z producentami maszyn ogrodniczych, środków ochrony roślin, nawozów, środków produkcji oraz dostawcami usługW targach biorą udział również firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, przedsiębiorstwa dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców i warzyw. Obecni są producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami, specjalizujące się w ich przetwórstwie.

 

TSW to także miejsce, gdzie można zgłębić i zweryfikować swoją wiedzę praktyczną. Umożliwiają to branżowe konferencje, podczas których omawiane są nowe technologie, odmiany i gatunki roślin. Takie spotkania pozwalają przyjrzeć się aktualnym trendom w krajowym i światowym ogrodnictwie. Warto podkreślić, że w debatach i konferencjach biorą udział najważniejsi branżowi eksperci z Polski i zagranicy. Do grona prelegentów zapraszani są wybitni naukowcy, ale przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W trakcie dwóch dni targów zostaje wygłoszonych ponad 60 wykładów w obrębie siedmiu konferencji tematycznych:

  • Konferencja Truskawkowa
  • Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie
  • Sadownicze Forum Ekonomiczne
  • Konferencja Sadownicza
  • Warzywa Polowe
  • Ekologia  i ogrodnictwo zrównoważone w praktyce, komu to się opłaca?
  • Uprawa pod Osłonami

Podczas Targów TSW corocznie przyznawane są także prestiżowe Nagrody
im. Prof. Szczepana Pieniążka.
Jury konkursu nagradza najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców, pozytywnie wpływające na ogrodnictwo, środowisko i społeczeństwo.

Organizator:

Od 2013 roku TSW organizuje Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., wydawca prasy branżowej, m.in. miesięczników „Brać Łowiecka” i „Drwal”, dwutygodnika „Las Polski”; współwydawca pisma „Jagodnik”.