Podsumowanie X edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2020

Podsumowanie X edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2020

W dniach 15 i 16 stycznia 2020 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się X  jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020. 

Cieszymy się z kolejnego sukcesu !

TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej.

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 391 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 27 500 m² powierzchni wystawienniczej. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły kolejne nowe firmy.

TSW z roku na rok się rozrasta !  Poszerza się grono wystawców i ilość odwiedzających.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 16 000 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Uroczystego otwarcia TSW 2020 dokonał Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas ceremonii po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka oraz uhonorowanie wystawców, którzy są z nami od 10 lat.

Jak co roku bardzo ważną i integralną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: VI Sadownicze Forum Ekonomiczne, VII Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet. 
 
Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na XI  edycję targów TSW 2021, w dniach 23-24 kwietnia 2021.