Nowe Horyzonty Finansowania Innowacji w Sadownictwie i Warzywnictwie

W ramach nowej konferencji „Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie”, jeden z kluczowych bloków tematycznych, zatytułowany "Finansowanie Innowacji", będzie poświęcony strategiom, instrumentom i modelom finansowym wspierającym wdrożenie innowacyjnych technologii energetycznych w sektorze ogrodniczym.

Zrównoważony rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w praktyce sadowniczej i warzywniczej stają przed znaczącymi wyzwaniami finansowymi. Podczas tego bloku przedstawimy różnorodne źródła finansowania, w tym dotacje UE, inwestycje prywatne oraz formy kredytów i leasingu sprzętu.

Eksperci finansowi, przedstawiciele instytucji finansowych oraz praktycy z branży będą dyskutować o dostępnych opcjach finansowania, ich plusach i minusach oraz o dopasowaniu różnych modeli finansowych do specyficznych potrzeb branży ogrodniczej. Przegląd case studies pokaże, jak różne formy finansowania wpłynęły na sukces projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii, podkreślając, że dobrze zaplanowane i sfinansowane projekty mogą przynieść korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne.

Celem tego bloku jest zwiększenie świadomości o dostępnych możliwościach finansowania, najlepszych praktykach oraz promowanie dialogu między różnymi uczestnikami branży ogrodniczej a firmami oferującymi innowacyjne strategie i technologie oparte na odnawialnych źródłach energii. Uczestnicy uzyskają praktyczne narzędzia i wiedzę, które pozwolą im lepiej planować i finansować swoje projekty w sektorze sadownictwa i warzywnictwa.

Szczegółowy program Konferencji Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie znajdziesz na https://tsw.pl/odnawialne-zrodla-energii

Nowe Horyzonty Finansowania Innowacji w Sadownictwie i Warzywnictwie