Poletka pokazowe podczas TSW

W dniach 17 i 18 stycznia w Kielcach, podczas największej w Europie Środkowo-Wschodniej imprezy branżowej – Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) 2024, odbędzie się prezentacja nowoczesnych upraw roślin jagodowych i ziarnkowych. Eksperci zaprezentują wzorcowe plantacje, wyposażone w najnowszą technologię nawadniania, pomiarów i ochrony roślin.

Uczestnicy targów będą mieli możliwość zobaczyć na żywo innowacyjne metody uprawy, dzięki aranżacjom plantacji przygotowanym wspólnie z ekspertami i czołowymi firmami w branży. Jacek Kłudka, dyrektor TSW, podkreśla znaczenie targów dla właścicieli upraw w poznawaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ich praktycznego zastosowania.

W halach A i D zostaną stworzone dwa specjalne poletka pokazowe. Pierwsze z nich będzie zawierać drzewka jabłoni, grusz i czereśni, wraz z zaawansowanymi systemami nawadniania i osłonami, takimi jak siatki antyinsektowe, przeciwdeszczowe, przeciwgradowe. Uczestnicy poznają także produkty i rozwiązania od renomowanych dostawców i producentów. Na drugim poletku, specjaliści umieszczą sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek, zarówno na otwartym gruncie, jak i w specjalnie przygotowanych tunelach oraz donicach.

Jacek Kłudka zwraca uwagę na ważne aspekty uprawy, takie jak redukcja zużycia środków ochrony roślin i niezależność od warunków pogodowych. Specjaliści, których zaprosiliśmy do aranżacji poletek pokazowych będą dzielić się wiedzą i poradami, przedstawiając nowoczesne metody radzenia sobie z coraz trudniejszymi warunkami klimatycznymi, co jest kluczowe dla branży ogrodniczej.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się 17 i 18 stycznia w Kielcach.

Aby uniknąć kolejek przy wejściu, polecamy zakup biletów wstępu na https://tsw.pl/cennik

Poletka pokazowe podczas TSW