Konferencja Maszynowa na TSW 2025: Nowoczesne technologie w ogrodnictwie
Z przyjemnością zapraszamy wszystkich entuzjastów nowoczesnych rozwiązań technologicznych w ogrodnictwie na konferencję maszynową, która odbędzie się podczas 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) w Kielcach. Wydarzenie zaplanowane jest na 23 stycznia 2025 (drugi dzień targów) i skupi się na tematach związanych z technologiami Ogrodnictwa 4.0 i 5.0, precyzyjną ochroną roślin oraz autonomicznymi maszynami rolniczymi.
Program Konferencji Maszynowej
Konferencja rozpocznie się słowem wstępnym Przewodniczącego, a następnie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać dwóch sesji tematycznych:
SESJA 1: Teledetekcja i narzędzia wykonawcze precyzyjnej ochrony roślin
Uznani eksperci zaprezentują nowoczesne narzędzia monitorowania stanu upraw oraz precyzyjnych technologii ochrony roślin. Wśród prelegentów znajdą się:
• Prof. Emilio Gil z Polytechnic University of Catalonia w Barcelonie, który przedstawi możliwości wykorzystania teledetekcji satelitarnej i systemów DSS w precyzyjnym dawkowaniu środków ochrony roślin.
• Dr hab. Magdalena Szechyńska-Hebda z Instytutu Botaniki PAN w Krakowie omówi, jak zaawansowane techniki teledetekcji spektralnej i termowizyjnej mogą zmieniać strategię ochrony roślin, poprawiając efektywność produkcji.
• Prof. dr hab. Joanna Puławska z Instytutu Ogrodnictwa-PIB w Skierniewicach przedstawi teledetekcję spektralną jako narzędzie do wykrywania patogenów w sadach i szklarniach.
• Włodzimierz Piotrowski z BBLEAP wygłosi wykład na temat precyzyjnie opryskiwanych upraw w technologii PWM.
• Dr Janusz Krupanek z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych podzieli się z uczestnikami wiedzą nt. laserowego zwalczania chwastów.
SESJA 2: Robotyka, autonomiczność, elektromobilność
Podczas drugiej sesji skoncentrujemy się na przyszłości autonomicznych maszyn i robotyce w rolnictwie. Wśród prelegentów m.in.:
• Prof. Paolo Gay z University of Turin, który omówi autonomiczność i robotykę w produkcji ogrodniczej.
• Prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek z Politechniki Łódzkiej przybliży innowacyjne struktury grafenowe, które mogą zrewolucjonizować przechowywanie wodoru dla ogniw paliwowych, oferując nowe możliwości dla elektromobilności w rolnictwie.
• Dr hab. Paweł Konopacki z Instytutu Ogrodnictwa-PIB podzieli się wynikami badań nad robotami do zbioru jabłek.
• Marcin Janus zaprezentuje uczestnikom wykład nt. bezzałogowych ciągników do prac w sadzie.
Konferencja zakończy się panelem dyskusyjnym oraz podsumowaniem, które umożliwią uczestnikom wymianę doświadczeń i poglądów na temat przyszłości technologii w ogrodnictwie.
Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które dostarczy najnowszych informacji o innowacjach wspierających efektywność i zrównoważony rozwój w produkcji ogrodniczej!
Zarejstruj się na: https://tsw.pl/shop
Aktualności
Zobacz więcejZobacz więcej
Zobacz więcej
Zobacz więcej